Montaż słowno – muzyczny z okazji „Roku Jana Pawła II” przygotowany przez uczniów Koła Miłośników Literatury „Pauza” i Koła „Caritas”.

Dnia 09.06.2015 r. w szkole odbył się montaż słowno – muzyczny z okazji „Roku Jana Pawła II” przygotowany przez uczniów Koła |Miłośników Literatury „Pauza” i Koła „Caritas” i opiekunów – p. Alinę Bobełę i p. Małgorzatę Czerep.

Na uroczystym spotkaniu był obecny ks. Dziekan Jarosław Święcicki, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni uczniowie i rodzice. Uroczystość była poświęcona pamięci papieża Polaka i przebiegała w podniosłej atmosferze. Sala została specjalnie przygotowana na tę okazję- był  portret Ojca Świetego, kwiaty w kolorach białym i żółtym, papieskie flagi i galeria prac uczniowskich o Janie Pawle II. Uczniowie wprowadzili gości w klimat spotkania pieśnią „Ale Maria” i scenką o narodzinach małego Karola Wojtyły. Od początku można było śledzić kolejne etapy życia przyszłego papieża na wyświetlanej prezentacji multimedialnej. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone  wielkiemu Polakowi i jego przełomowemu pontyfikatowi, śpiewali pieśni: „Wadowice- moje miasto”, Dotknął mnie dziś Pan, „Barka”  i „Lolek”. Całość inscenizacji była przeplatana oryginalnymi wypowiedziami Ojca Świętego pochodzącymi z jego oficjalnych pielgrzymek do ojczyzny.

Wszystkim obecnym bardzo podobało się to uroczyste spotkanie i byli pod jego wielkim wrażeniem, a dla jego uczestników było świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności.