Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie Sportowym


                Od 8 do 11 października 2018 r. na obiektach strzeleckich KS Śląsk Wrocław odbywały się coroczne zawody strzeleckie „Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Strzelectwie Sportowym”. Nasza szkoła zdobyła IV miejsce drużynowo. Ponadto Hubert Demianowski uzyskał w klasyfikacji indywidualnej II miejsce,

 Swoimi umiejętnościami popisywali się młodzi strzelcy z całego województwa.W/w zawody  uznawane są za Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie.

„Jedynkę” jak co roku reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas VI-tych. Właśnie opublikowany został komunikat, z którego wynika, że w kategorii Szkół Podstawowych reprezentacja naszej placówki po zaciętym boju zajęła  IV miejsce w klasyfikacji drużynowej na dwadzieścia cztery startujące placówki. Do miejsca na podium zabrakło niewiele gdyż szkoła z Wrocławia, która zajęła III miejsce wystrzelała taką samą ilość punktów jak nasi uczniowie. Gdy mamy dwa takie same wyniki o lepszej lokacie decyduje liczba 10-tek a tych niestety więcej trafili wrocławianie. Medal jednak udało się wystrzelać. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Hubert Demianowski wystrzelał srebrny medal (na 125 zawodników). Bardzo ładnie strzelały dziewczęta, aż trzy zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce (również na 125 startujących zawodniczek). To niejedyne sukcesy strzeleckie w tym roku szkolnym. We wrześniu para pistoleciarzy (Iza z VIII a i Mikołaj z VII b) wystartowała w Lubinie w Okręgowych Zawodach Strzeleckich „Puchar Lata”. W klasyfikacji juniorów i juniorek obydwoje zajęli drugie miejsca.  Wkrótce kolejne zawody: dla chętnych uczniów klas VI-VIII organizowane przez naszą placówkę Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z Okazji Dnia Niepodległości, zaś dla Izy i Mikołaja Puchar Zimy w Lubinie oraz Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Młodzików w Zielonej Górze.

          Skład drużyny na Mistrzostwach Dolnego Śląska Szkół Podstawowych w Strzelectwie: Kalina Cywińska, Hubert Demianowski, Marta Foryś, Piotr Gil, Alicja Gładysz, Kewin Januszek, Dominika Jarzynka, Kornel Kotulski, Filip Kusiak, Amelia Pawłowska, Alicja Sowa, Kamil Trzeciak

Bookmark the permalink.

Comments are closed.