Międzynarodowy projekt „Kilometr z życia Jana Pawła II”.

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach woj. dolnośląskie włączyło się w wykonanie prac do międzynarodowego projektu „Kilometr z życia Jana Pawła II”. Prace należało wykonać w formacie A3, w poziomej orientacji arkusza, w technice dowolnej. Konieczne było zachowanie formy komiksu. Dołączyliśmy zdjęcia i kilka słów o sobie, o naszym kole i szkole. Dzięki temu możliwe było poczucie wspólnoty i jedności ze wszystkimi wykonawcami prac. Otrzymaliśmy do wykonania 10 wydarzeń:

A tak oto pracowaliśmy

Paweł 10

567. 29 IV 1989 – Spotkanie Jana Pawła II z młodzieżą na stadionie miejskim
Alarobia w Antananarivo- wykonała Roksana Lepa

Paweł 7

568. 30 IV 1989 – Jan Paweł II beatyfikuje Wiktorię Rasoamanarivo na
Madagaskarze – wykonał  Miłosz Kucharczyk

Paweł 4

569. 1 V 1989 – Papież odprawia Mszę św. w której uczestniczy ok. 180
trędowatych z leprozorium – wykonała Liwia Buczma

Paweł 3
570. 2 V 1989 – Jan Paweł II beatyfikuje br. Jean-Bernarda Rousseau w
Reunion – wykonała Karolina Smereczniak

Paweł 6

571. 4 – 6 V 1989 – Jan Paweł II w Malawi- wykonała Marika Wujek, Oliwia Bosacka

Paweł 5
572. 1 VI 1989 – Jan Paweł II spotyka się w pałacu królewskim z królem
Norwegii Olafem V- wykonała Wiktoria Jachimek

Paweł 8

573. 2 VI 1989 – Jan Paweł II uczestniczy w nabożeństwie ekumenicznym w
katedrze św. Olafa w Trondheim – wykonała Marta Dzumyk

Paweł 2

574. 3 VI 1989 – Jan Paweł II w Islandii – wykonał Karol Chmielowski

Paweł 9

575. 4-6 VI 1989 – Jan Paweł II w Finlandii – wspólna praca

Paweł1

576. 6 – 8 VI 1989 – Jan Paweł II odwiedza średniowieczną katedrę w Roskilde
w Danii- wykonały Joanna Olejnik, Julia Kowalik

Praca nad poszczególnymi wydarzeniami sprawiła wiele radości a zarazem trudności ze znalezieniem dokładnych informacji, zdjęć nt. konkretnych wydarzeń, pogłębiła naszą wiedzę. Jesteśmy dumni, że Święty Jan Paweł II jest naszym Rodakiem i że w ten sposób możemy się lepiej przygotować do Światowych Dni Młodzieży.

Materiały te będą udostępniane na stronie internetowej: kilometrjp2.pl, lub na fanpage:www.facebook.com/kilometrjp2
Finał akcji, tj. wystawa kilometra oraz inne atrakcje, odbędzie się 25 IV 2015r. w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponadto podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku będzie można oglądać baner w Krakowie.

Udział w projekcie wzięli:
Miłosz Kucharczyk, Karol Chmielowski, Oliwia Bosacka, Karolina Smereczniak, Roksana Lepa, Liwia Buczma, Julia Kowalik, Joanna Olejnik, Marta Dzumyk, Wiktoria Jachimek.

Dziękuję za zaangażowanie – opiekun Małgorzata Czerep