MAMY PRZYJACIÓŁ W HAGEN – NIEMCY!

Taki tytuł nosi ekspozycja podsumowująca projekt językowy,  polegający na komunikacji  między uczniami naszej szkoły i katolickiej szkoły w Hagen,  w formie listów na tematy bliskie uczniom obu szkół.

Uczniowie klasy 5 a realizujący projekt podsumowują go w tych słowach:

  • Myślę, że to świetny sposób poznawania innych ludzi
  • Zaskoczyła mnie różnica w charakterze  i estetyce pisma polskich i niemieckich dzieci
  • Mogliśmy dowiedzieć się wiele o niemieckich uczniach i życiu w ich kraju
  • To była super zabawa i można było przy tym poznać kilka osób – lubię takie ciekawe zajęcia
  • Moglibyśmy powtórzyć tę wymianę…
  • Według mnie warto, żeby dzieci z Niemiec interesowały się kulturą polską
  • Mogliśmy podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi, odpowiadając na listy uczniowie opowiadali o sobie – poznaliśmy ich zwyczaje
  • To dobry sposób na naukę języka obcego – lubię takie projekty
  • Wymiana listów uświadomiła mi, że dzieci i szkoły na świecie są do siebie podobne
  • Podobało mi się, że uczniowie z Hagen odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania

Uczniowie pisali  listy podczas zajęć koła języka niemieckiego na przełomie października i listopada, a opowiadali w nich o swoim życiu powszednim i rodzinnym, codzienności szkolnej, czasie wolnym i zainteresowaniach. Powstało w ten sposób 10 listów. W listach od uczniów z Niemiec znalazły się nie tylko odpowiedzi na zadane przez nas  pytania, ale również obszerne informacje na temat zwyczajów, popularnych zabaw i tego co modne wśród uczniów Overbergschule  Hagen. Otrzymaliśmy również oficjalny list z podziękowaniem za interesujące listy i możliwość realizowania  ciekawego projektu, który umożliwia poznanie  różnic i podobieństw między młodzieżą europejską. Efektem naszej pracy jest zapewne wykorzystanie w praktyce wiadomości i umiejętności zdobytych na lekcjach języka obcego, poszerzenie wiedzy o świecie, zwiększenie motywacji do nauki języków, poznanie, a nawet lepsze  zrozumienie odmiennej  mentalności, a przez to kształcenie tolerancji i akceptacji innych. Wyniki naszej pracy można obejrzeć  na wystawie!

 IMG_1994

IMG_1991IMG_1992

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.