Licealiści pomogą uczniom podstawówek w nauce

Po raz kolejny rusza wielka akcja pomocy dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.
W odrabianiu lekcji, nauce i rozwijaniu pasji pomogą im przez Internet… licealiści. Pilotaż tego rozwiązania został przetestowany, w czasie pierwszego zamknięcia szkół, przez III LO w Gdyni, którego uczniowie dali między marcem a czerwcem 2020 prawie 2000 wolontariackich godzin lekcyjnych uczniom 8 podstawówek. W projekcie 3CLASS pomagali również absolwenci III LO, aktualni studenci Cambridge University, Imperial College London, TU Delft. Zajęcia odbywały się z użyciem komunikatorów internetowych.

Rejestracja:
Uczniowie – wolontariusze rejestrują się na platformie 3CLASS, a rodzice uczniów podstawówki rejestrują tam swoje dzieci, wybierają przedmioty, w których jest potrzebna pomoc lub rozwój;

Uczniowie uczą uczniów:
Uczeń podstawówki i jego rodzice dostają informację, kiedy i z kim dziecko będzie miało zajęcia online.

Prosta i skuteczna akcja pomocy.

Wystarczy skopiować link: https://www.3class.net/registerStudent.php?key=e49c0ea6c4454579a29ed6f593663cf4 i wpisać imię, kanał komunikacyjny, klasę, przedmiot i ewentualnie zakres materiału.

Więcej informacji:  olgawronska@lo3.gdynia.pl