Lekcje odwrócone W klasie II c.

 
 
W ramach Tygodnia Kreatywności, dnia 20 marca br. w naszej klasie II c przeprowadzono dwie lekcje odwrócone,tzn. dwoje uczniów wcieliło się w rolę nauczyciela. Maja Janiak jako pierwsza przeprowadziła lekcję “Koty świata”. Uczennica zapoznała nas z ciekawostkami dotyczącymi wielu gatunków kotów (jak również swojego własnego) oraz przeprowadziła quiz wykorzystując metodę oceniania kształtującego-patyczki. Na końcu każdy uczeń otrzymał kartkę z instrukcją rysunkową-krok po kroku- jak narysować kota syjamskiego. Oczywiście wystawiła kolegom oceny za pracę na lekcji. 

Na kolejnej lekcji edukacji przyrodniczej w rolę nauczyciela wcielił się Piotr Romanik, który poprowadził zajęcia pt.”Kosmos i jego tajemnice”. Na początku opowiedział o Słońcu i Układzie Słonecznym odpowiadając przy okazji na szereg pytań od kolegów. Dla Piotra nie było to trudnością, znał odpowiedź na wszystkie pytania ponieważ kosmos jest jego wielką fascynacją. Dzieci miały możliwość obejrzenia wielu niezwykłych książek, które przyniósł Piotrek. Uczniowie uzupełnili ciekawe karty pracy z kodowanie oraz oglądnęli film opowiadający o powstaniu Układu Słonecznego. Jedne i drugie zajęcia bardzo zaciekawiły uczniów natomiast sami prowadzący doszli do wniosku,że praca nauczyciela wymaga wiele cierpliwości. Jako wychowawca jestem z prowadzących bardzo dumna i doceniam ich przygotowanie.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.