LEKCJA INACZEJ MUZYKI I RELIGII W KL V A

Polkowice 16. 01.2014 r.

LEKCJA INACZEJ MUZYKI I RELIGII W KL V A

Dnia 16 stycznia 2014 roku klasa Va wraz z p. Małgorzatą Czerep i p. Krzysztofem Purzyckim  udała się do kościoła parafialnego pw. Św. Michała Archanioła w Polkowicach. Nauczyciele przypomnieli dzieciom o właściwym zachowaniu w miejscach kultu religijnego. Pani Małgorzata zapoznała uczniów z nazewnictwem i przeznaczeniem znajdujących się przedmiotów i pomieszczeń  w kościele, historią patrona miasta św. Sebastiana oraz patrona parafii- św. Michała Archanioła. Dzieci szczególnie zainteresowały się historią krzyża pokutnego oraz postacią św. Jana Nepomucena, którego pomnik znajduje się przy kościele. Natomiast pan Krzysztof przybliżył dzieciom historię organ, zapoznał z ich budową. Uczniowie z tej lekcji wynieśli wiele wiadomości i wrażeń.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_1Przy pomniku św. Jana Nepomucena.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_2Krzyż pokutny.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_3Zapoznanie z historią św. Michała Archanioła. Omówienie poszczególnych elementów neogotyckiego ołtarza.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_4Renesansowa ambona, którą zdobią figury czterech Ewangelistów.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_5Podczas remontu w 1993 roku odkryto na deskach stropowych malowidła przedstawiające
8 świętych: Zygmunta, Hieronima z lwem, Weroniki, Grzegorza, Rozalii, Rocha z aniołkiem, Augustyna i Ambrożego.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_6W tle organy po remoncie w 2000 roku. Prospekt wykonany w stylu neogotyckim. Oryginalne organy zbudowane były prawdopodobnie w 1854 roku przez Roberta Millera z Wrocławia.

lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_7lekcja_inaczej_muzyki_i_religii_w_kl_v_a_31012014_8Dzieci poznają budowę organ.

 

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. mateusz skrobisz

    hujowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż działanie *