• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

• Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

• Druki do pobrania :

Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Przez kolejne 5 lat będziemy realizować Europejski Program Szkoły dla Zdrowia w Europie.  Zgodnie z procedurą nadawania Certyfikatu, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznała prestiżowe wyróżnienia kolejnym 38 szkołom należącym do sieci Szkół Promujących Zdrowie w Polsce. Krajowe Certyfikaty SZPZ wręczył szkołom Pan Tadeusz Sławecki, Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Certyfikat odebrały wicedyrektor  Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach   pani Barbara Bartoszek  oraz szkolny koordynator programu promocji zdrowia pani Elżbieta Marciniak. Wręczając szkołom certyfikaty wiceminister edukacji pogratulował ich przedstawicielom i życzył dalszych sukcesów w kształtowaniu postaw prozdrowotnych dzieci i młodzieży. Wyróżnione szkoły dołączyły do grona 104 szkół, które taki dokument już posiadają. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia będące wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Jest to nasz kolejny sukces i potwierdzenie prozdrowotnych działań, gdyż ponowienie po 5 latach otrzymaliśmy  Krajowy Certyfikat Szkoły  Promującej Zdrowie. Kolejny raz udowodniliśmy, że działania, które wdrażamy są widoczne i doceniane. Zdrowy styl życia staje sie nasza pasją, a społeczność szkolna i lokalna czerpie  satysfakcje z osiąganych sukcesów.

Krajowy Certyfikat wręcza Sekretarz Stanu  i Pani profesor Barbara Woynarowska