• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Konkurs plastyczny „ Czy znasz 6 U” – dla klas II-III

W miesiącu listopadzie uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie plastycznym „ Czy znasz 6U”. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z kodeksem zdrowego odżywiania profesora Bergera. Zasady te zostały wywieszone, w każdej klasie. Dzieci na zajęciach zapoznawały się z kodeksem i starały się stosować go w życiu codziennym.

Celem konkursu plastycznego było:

• propagowanie zdrowego stylu życia poprzez właściwe

odżywianie i aktywność fizyczną.

W konkursie wzięło udział 35 uczniów z klas II- III. Wśród nich komisja w składzie:

Przewodnicząca:  Barbara Siemieńska- Pleszka

Członkowie:  Beata Skowrońska

Mariola Boroń

Renata Janczak

wyłoniła 16 prac, które zostały nagrodzone i wyróżnione:

I miejsce:                                                          II miejsce

Maksymilian Siemaszko II b                           Tomasz Gajewski III c

Michał Zieliński  II d                                       Kordian Rybicki   II b

Wiktor Jedlecki  III b                                       Maja Trastuli         II c

Julia Tokarska  II d

Nikola Łukojko  II b

Dominik Zybaczyński   II d

Wyróżnieni zostali:

Julia Małagowska II c

Olaf Hildebrant   II c

Bartosz Szulc   III a

Katia Wilczyk   II b

Daniela Wojcińska  II b

Hanna Paszkiewicz  II c

Emilka Wołoszyn     II b

Wszyscy laureaci konkursu  odebrali  nagrody książkowe i dyplomy w bibliotece szkolnej. Zachęcono uczniów  do wykorzystania zasad 6 U w swoim życiu. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę prac pokonkursowych, która jest do obejrzenia do 23 grudnia.