KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

W celu ujednolicenia systemu kształcenia na odległość w naszej Szkole wdrażamy platformę edukacyjną do zdalnego nauczania „OFFICE 365 dla Edukacji”. Jest to nowe rozwiązanie do komunikowania się, dzięki któremu można prowadzić lekcje w trybie online. Dla wszystkich nauczycieli i uczniów zostaną utworzone konta szkolne na sieciowej platformie  Microsoft Office 365. Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie i nauczyciele będą mogli bezpłatnie korzystać  z pakietu Office 365 Education, zawierającego programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a  także narzędzia do pracy w zdalnej klasie w postaci Microsoft Teams pozwalającej organizować spotkania, nawiązywać połączenia  i współpracować z wykorzystaniem  przeglądarki internetowej.

Firma Microsoft  gwarantuje też bezpieczeństwo danych przesyłanych za pośrednictwem platformy sieciowej ograniczając ich wykorzystanie wyłącznie do celów administracyjno edukacyjnych niezbędnych do funkcjonowania szkoły.