• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

• Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

• Druki do pobrania :

Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Klub Młodego Programisty – dołącz do warsztatów programowania online!

Chcesz nauczyć się podstaw programowania i przy tym dobrze się bawić? Dołącz do Klubu Młodego Programisty online! Bezpłatne warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych w każdy poniedziałek. Zapraszamy do udziału!

Kolorowa grafika z ilustracją chłopca z laptopem i robotem. Na dole po lewo tekst "#zostańwdomu i programuj"

Jak dołączyć do zajęć?

Aby rozpocząć przygodę z programowaniem wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w dwóch grupach wiekowych:

• Uczniowie klas 1-3, godz. 17.00
  • Uczniowie klas 4-6, godz. 18.15

Wstęp do webinarów jest możliwy za pośrednictwem kanału Klubu Młodego Programisty na Facebooku: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/live/

Nagrania ze wszystkich lekcji publikowane są w internecie, tak aby każdy w dowolnej chwili mógł je odtworzyć.

Nauka kodowania online

Zajęcia prowadzone w Klubie Młodego Programisty uczą kompetencji przydatnych nie tylko podczas ćwiczeń z kodowania czy programowania, ale i w codziennym życiu. Rozwijają kreatywność, uczą analitycznego myślenia i wytrwałości.

Lekcje prowadzą profesjonalni trenerzy używając w ich trakcie m.in. maty do kodowania czy wirtualnych puzzli.

Warsztaty z programowania odbywającz się w ramach drugiej edycji Klubu Młodego Programisty online, przygotowanego przez Cyfryzację KPRM we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obecny cykl warsztatów potrwa do 7 grudnia.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/cyfryzacja/zostanwdomu-i-poprogramuj oraz www.klubmlodegoprogramisty.pl.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

#zostańwdomu i poprogramuj!