Klasy II i III w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach.

W grudniu i styczniu uczniowie klas II i III wzięli udział w Dniach Otwartych w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach. Uczniowie dowiedzieli się  o tym co sprawia, że instrumenty grają, jaki kolor oraz kształt ma muzyka a także zobaczyli salę, gdzie dzieci i dorośli uczą się śpiewu. Następnie poznali odmienne sposoby wydobycia dźwięku, które pozwalają odróżnić od siebie kolejne grupy instrumentów. Zobaczyli różnorodne materiały, z których buduje się instrumenty, a także dowiedzieli się, że cisza to też muzyka! Na koniec wszyscy zagraliśmy na instrumentach z patyków i zaśpiewaliśmy piosenkę “Stukaj pukaj na tego patyka, stukaj pukaj no i jest muzyka”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy Dyrektor Centrum Edukacji Muzycznej – Pani Agacie Jakubas za bardzo interesujące zajęcia i przybliżenie dzieciom „kolorowego” świata instrumentów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.