Kl. V b, V c i VII c z wizytą w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie

26 września 2018 r. uczniowie kl. V b, V c i VII c uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Wyjazd zorganizowany został z okazji szkolnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią wojskowości od czasów średniowiecza do czasów współczesnych. Uczniowie zobaczyli zbiory m.in.: lotnictwa militarnego, broni maszynowej, broni palnej, broni białej, umundurowania, odznaczeń, dokumentów i zdjęć. Podziwiali wystawy: „Broń dawna”, „Żołnierz polski 1914-1945”, „Kobiety – żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Salon myśliwski”. Zapoznani zostali z historią pałacu klasycystycznego, w którym znajduje się siedziba muzeum.

Wizyta w Drzonowie była niecodzienną lekcją historii, którą uczniowie na długo zapamiętają.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.