Jubileusz 70 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Polkowicach.

W środę 14.10.2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Polkowicach obchodziliśmy jubileusz 70 – lecia istnienia szkoły i Święto Edukacji Narodowej, w którym uczestniczyli uczniowie  klas I- VI. Imprezę przygotowali nauczyciele i uczniowie pod kierunkiem p. Aliny Bobeły. Uroczysta akademia zaplanowana została dwu i pół godzinny występ z dwoma przerwami. Po powitaniu nastąpiło wprowadzenie pocztu sztandarowego  i odśpiewanie hymnu szkoły. Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna o historii szkoły. Później uczniowie klasy III a przebrani za lokomotywę z wagonami  przedstawiali „na wesoło” znany wiersz J. Tuwima. Przedstawiono także scenki o uczniach i szkole i recytowano wiersze. Konferansjerzy w dowcipny sposób zapowiadali występy kolejnych uczestników. Był więc przepis kulinarny na dobrego ucznia i efekt końcowy tego  niecodziennego eksperymentu. Wszystkim zgromadzonym na sali  najbardziej podobała się rewia mody uczniowskiej  przypominająca profesjonalny  pokaz mody. Można było posłuchać śpiewu chóru szkolnego i solowych występów wokalnych absolwentek naszej szkoły. Nie zabrakło również życzeń dla jubilatki. Na scenę wjechał okolicznościowy tort i wszyscy zaśpiewali „Sto lat”. Uczniowie dedykowali gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły  z okazji ich  święta zabawne  rymowanki, dziękując za ich trud i pracę. W ostatniej części akademii wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia i wysłuchania koncertu życzeń. Podziwialiśmy występy grup tanecznych, tych młodszych i nieco starszych uczniów, a także grę na cymbałkach piątoklasistów i występy wokalne. Na zakończenie wszystkie klasy w szkole otrzymały od Rady Rodziców słodkie upominki.

            Wszyscy uważali ten dzień jako niezwykły i bardzo ważny dla społeczności szkolnej. Akademia stała się świetną okazją do świętowania i wzbudziła pozytywne emocje. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pełnej niezapomnianych wrażeń.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.