„Jak to ze lnem było” – zajęcia klasy III a w Muzeum Etnograficznym, w Ochli.

 

         Dnia 28 września 2016 roku uczniowie klasy III a wzięli udział
w warsztatach pt. „Jak to ze lnem było”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Dzieci poznały etapy ręcznej obróbki lnu oraz wykorzystywane do tego celu narzędzia, a nadto wzbogaciły słownik o pojęcia: płótno lniane, siemię lniane, międlica, krosno, kołowrotek. W II części warsztatów w oparciu o bajkę Marii Konopnickiej pt. „Jak to ze lnem było” uczniowie wzięli udział w inscenizacji wcielając się w rolę bohaterów bajki. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem skansenu, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z dawną architekturą wsi polskiej, a jednocześnie zobaczyć  dawne sprzęty rolnicze, historyczne meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. Zajęcia w Ochli sprawiły trzecioklasistom dużo radości i z całą pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.