• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

„Jak to ze lnem było” – zajęcia klasy III a w Muzeum Etnograficznym, w Ochli.

Dnia 28 września 2016 roku uczniowie klasy III a wzięli udział
w warsztatach pt. „Jak to ze lnem było”. Zajęcia odbyły się w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Dzieci poznały etapy ręcznej obróbki lnu oraz wykorzystywane do tego celu narzędzia, a nadto wzbogaciły słownik o pojęcia: płótno lniane, siemię lniane, międlica, krosno, kołowrotek. W II części warsztatów w oparciu o bajkę Marii Konopnickiej pt. „Jak to ze lnem było” uczniowie wzięli udział w inscenizacji wcielając się w rolę bohaterów bajki. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem skansenu, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z dawną architekturą wsi polskiej, a jednocześnie zobaczyć  dawne sprzęty rolnicze, historyczne meble, tradycyjne tkaniny i ubiory ludowe. Zajęcia w Ochli sprawiły trzecioklasistom dużo radości i z całą pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.