IV Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej.

8 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do IV Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego

w Polkowicach. Przedmiotem Konkursu było zaprezentowanie wybranego fragmentu prozy i wiersza napisanych w oryginale w języku obcym. W eliminacjach wzięło udział 25 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Oceniając, brano pod uwagę stopień opanowania tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, ekspresję rozumianej treści, ogólny wyraz artystyczny oraz oryginalność wybranych dzieł. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i językowy. Zachwycali dojrzałą interpretacją utworów, umiejętnością tworzenia magicznej atmosfery i przenoszenia publiczności i jury w niezwykły świat poezji i prozy. Podczas występów prawie wszyscy doskonale poradzili sobie z aktorską tremą, która nie zburzyła wyśmienitego humoru i radosnej atmosfery, zaś przygotowana dla każdego porcja słodyczy pomogła szybko zapomnieć o wyjątkowo nielicznych potknięciach językowych.

A oto nasi szkolni laureaci:

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Nikola Łukojko z klasy I b

II miejsce: Katia Wilczyk z klasy I b

III miejsce: Wojciech Habas z klasy II c

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce Dominika Habas z klasy VI a

II miejsce: Martyna Kapusta z klasy VI a

III miejsce: Aleksandra Rachwalska z klasy IV b

wyróżnienie: Karolina Puźniecka z klasy V b

wyróżnienie: Maciej Gmur z klasy VI a

wyróżnienie: Oliwia Jakubowicz z klasy VI a

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie, który odbędzie się już 18 stycznia w Gimnazjum nr2 w Polkowicach. Trzymamy kciuki!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.