• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

INFORMUJEMY, IŻ NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ ,,ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

ZTU to znana i uznana marka na polskim rynku profilaktyczno-edukacyjnym. To kampania pozytywna i pomysłowa, stawiająca na wyraźny i optymistyczny przekaz. ZTU nie straszy i nie gani, ale uczy młodych ludzi, jak być silniejszymi, szczęśliwszymi i bardziej samoświadomymi osobami. Oferowane materiały profilaktyczne są nowoczesne, oryginalne i pomysłowe. Bazują na najnowszych trendach w edukacji. To profilaktyka, której oczekują nauczyciele i uczniowie: nie nudna i sztampowa, ale barwna i pełna optymizmu.

CELE GŁÓWNE KAMPANII:

Wspieranie budowy poczucia własnej wartości.

Nauka samooceny, doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia.

Wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży.

Ograniczanie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

Wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań, konkursów.

Więcej informacji na stronie: www.trzezwyumysl.pl/2018/