II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”.


Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach pod dyrekcją dra Krzysztofa Purzyckiego wykonają Mazurek Dąbrowskiego, Rotę i pieśń Gaude Mater Polonia. Przesłuchania rozpoczną się na początku kwietnia i potrwają do końca maja 2019 roku. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi 11 czerwca 2019 r.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.