I turniej „Kocham Cię, Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się I turniej „Kocham Cię, Polsko” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie wzięli udział uczniowie klas: IV, V, VI oraz VII c. Każdą klasę prezentowała sześcioosobowa drużyna w tym jedna przebrana za postać historyczną z Polski.

Dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach. Pierwszą z nich było zaprezentowanie ważnej postaci w historii Polski. To zadanie wszystkim było znane tydzień wcześniej, aby klasy mogły przygotować ciekawe przebranie. Każda klasa wywiązała się z powierzonego zadania, stroje były bardzo ciekawe i przedstawiały takie postaci jak: Maria Skłodowska – Curie, Mikołaj Kopernik, Danuta Siedzikówna – sanitariuszka o pseudonimie „Inka”,powstaniec warszawski, Królowa Jadwiga, Królowa Bona. W kolejnym zadaniu uczniowie musieli wykazać się znajomością polskiej muzyki. Każda drużyna po wysłuchaniu fragmentu piosenki musiała podać wykonawcę oraz tytuł utworu. Następną konkurencją była zabawa „kalambury” – reprezentant drużyny wyłącznie za pomocą gestów, bez używania słów musiał przekazać wylosowane przysłowie. W kolejnym zadaniu – „Głuchym telefonie” wraz z drużynami brała udział również publiczność. Przedstawiciel drużyny losował hasło i przekazał je na ucho kolejnej osobie.Ostatnia osoba zapisywała na kartce usłyszany związek frazeologiczny. Przedostatnia runda była z wiedzy o historii Polski.Drużyny wybierały pytania od 1 do 10. Ostatnie zadanie uczestników polegało na ułożeniu z 10 liter, pięcioliterowych słów, które odpowiadały definicji odczytanej przez prowadzącego.

Turniej wzbudził wiele emocji, wszyscy pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i współpracować. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w imprezie i słodki upominek.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce„Szkolna telewizja.”

Turniej wzbudził wiele emocji, wszyscy pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i współpracować. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w imprezie i słodki upominek.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Szkolna telewizja.”

Bookmark the permalink.

Comments are closed.