Historyczny sukces Justyny Pieńko

Miło nam poinformować, iż 5 grudnia 2021 w Lutynii odbył się finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w karate olimpijskim. Po raz pierwszy konkurencja ta została włączona do systemu współzawodnictwa szkół na Dolnym Śląsku. Zawody rozgrywane były w konkurencjach indywidualnych w kumite (walki) i kata (układy). W zawodach wzięła udział uczennica naszej szkoły – Justyna Pieńko z klasy IVb. Zdobyła złoty medal i została mistrzynią Dolnego Śląska w kumite w kategorii 2011-2009 -34kg oraz zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal w konkurencji kata w kategorii 2012-2011. To historyczny sukces, gdyż były to pierwsze zawody karate olimpijskiego organizowane przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy. Karate WKF Justyna trenuje od 2016 roku, na co dzień ćwiczy w Lubinie w sekcji karate goju ryu oraz klubie Shuseikan Poland w Ścinawie. Gratulujemy!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.