Gminna Olimpiada o Zdrowiu.

Dnia 10  kwietnia 2015r. odbyła się  w naszej szkole VI Gminna Olimpiada   o Zdrowiu, w której uczestniczyli uczniowie klas czwartych ze szkół podstawowych. Celem głównym organizowanej imprezy było rozbudzanie zainteresowania uczniów własnym zdrowiem i rozwojem oraz zachęcanie ich do przestrzegania zasad higieny i promowania zdrowego stylu życia. Pierwszą częścią  olimpiady był pokaz udzielania pierwszej pomocy za pomocą fantomów, na których uczestnicy pod okiem pielęgniarki szkolnej ćwiczyli udzielanie pomocy osobie nieprzytomnej. Uczniowie odpowiadali również na pytania z zakresu higieny żywienia i zdrowego stylu życia. Wiele emocji wzbudzały konkurencje sportowe, podczas których uczniowie mogli wykazać się kulturalnym kibicowaniem. Uczniowie wykonywali również zdrowe kanapki, które  z przyjemnością degustowali. Taka forma  rywalizacji bardzo podobała się uczniom, którzy wykazali  się  w pomysłowością fantazyjnie udekorowanych kanapek. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Elżbieta Marciniak, Elżbieta Adamowicz,  pielęgniarka szkolna Agnieszka Piekarz oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polkowicach Agnieszka Woźniakiewicz. Szkoły biorące udział w olimpiadzie  otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody (owoce, słodycze).  I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach, drugie miejsce reprezentacja naszej szkoły a  trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Sponsorem wszystkich nagród była Inspekcja Sanitarna w Polkowicach oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

 Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach:

 1. Lisiecka Klaudia IV c
 2. Sperka Aleksandra IV c
 3. Majcher Nicola IV b
 4. Cyran Nicola IVb
 5. Olejnik Joanna IV a
 6. Laskowski Michał IV a
 7. Jaworski Damian IV a
 8. Gryglicki Mikołaj IV d
 9. Wojciech Malec IV c
 10. Józków Anna IV c
 11. Wójcik Krystian IVc
 12. Jałowiecki Marcel IV c

Organizatorzy: Szkolny Zespół Promocji Zdrowiu

Bookmark the permalink.

Comments are closed.