• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Fonolandia – projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych.

DRODZY RODZICE

PRAGNIEMY PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU FONOLANDIĘ PROJEKT EDUKACYJNY MAJĄCY NA CELU NAUCZYĆ DZIECI JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z MEDIÓW CYFROWYCH

FONOLANDIA to pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. Skierowany jest do najmłodszych użytkowników: 5- i 6-latków oraz uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej.

FONOLANDIA to:

• pełne zadań i łamigłówek zeszyty ćwiczeń dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości percepcyjnych dzieci w różnym wieku;
  • gotowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli i rodziców: przewodniki, poradnik, gry memo, karty obrazkowe, plansze edukacyjne i plakaty;
  • warsztaty, szkolenia oraz wykłady dla przedszkoli, szkół, rad pedagogicznych, rodziców i samorządów;
  • wsparcie merytoryczne nauczycieli i rodziców w sytuacjach problemowych;
  • gminne i szkolne programy profilaktyczne w zakresie e-uzależnień.

FONOHOLIZM – problem ten odnosi się do zaburzenia behawioralnego w postaci nałogowego używania telefonu komórkowego, często zamiennie stosuje się sformułowanie. Mówimy o nim wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez swojego smartfona, najczęściej mającego dostęp do Internetu.

Udział w projekcie jest płatny.

Zestaw edukacyjny  dla nauczyciela dla nauczyciela kosztuje 219,00 zł brutto.

Zeszyt ćwiczeń pojedynczy dla ucznia to koszt 19.90 zł brutto.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdą państwo na stronie http://fonolandia.edu.pl lub klikając tutaj: FONOLANDIA

źródło: http://fonolandia.edu.pl