• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Europejski Dzień Sportu “Olimpiada Ruchu – Jestem sprawny jestem zdrowy”

IMG_0155

„Ruch to zdrowie”- wiedzą o tym doskonale uczestnicy Europejskiego Dnia Sportu, który  pod hasłem „Olimpiada ruchu -jestem sprawny, jestem zdrowy” odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach 25 września 2015 r. Przy pięknej pogodzie uczniowie klas III- VI o godzinie 9.00 wyruszyli na polkowicką „Ścieżkę zdrowia”, aby do godziny 12.30 rywalizować w zmaganiach sportowo-rekreacyjnych.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej dzieci, rodziców i nauczycieli. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani wicedyrektor Barbara Bartoszek, która przedstawiła również niecodziennych gości. Na olimpiadę zostali zaproszeni słynni sportowcy z naszego miasta: trener  klasy mistrzowskiej – pan Władysław Pierzchała, którego zawodnicy 62- krotnie zdobywali medale mistrzostw Polski z lekkiej atletyki oraz 18 razy poprawiali rekordy Polski. Drugą gwiazdą naszej olimpiady był Damian Sztejkowski – reprezentant Polski w biegach sprinterskich. Zawodnik LKS Polkowice to najszybszy sprinter w Europie w biegu na 100      i 200 m w kategorii młodzików.  Nasz gość 10- krotnie poprawiał rekord Polski w biegu na 60m, 100m, 200m oraz w sztafecie 4x100m. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o jego sukcesach i drodze do kariery sportowej.   Damian zachęcał uczestników olimpiady do podejmowania aktywności fizycznej i dbania o własne zdrowie. Wiele uwagi poświęcił emocjom, jakie towarzyszą ludziom zawodowo uprawiającym sport i odnoszącym sukcesy krajowe i międzynarodowe.

Najważniejszym momentem imprezy były zawody sportowe. Uczniowie kl. III-IV zmagali się w biegach na dystansie 500m, a kl. V-VI – 750 m. Liczyła się dobra zabawa, jednak najważniejsze było wówczas wyrobienie u uczniów nawyku pokonania swoich słabości, oznak zmęczenia i udowodnienia, że każdy może czuć się zwycięzcą. Uczniowie, którzy zajęli od I do VI miejsca otrzymali dyplomy, a wszyscy uczestnicy soki owocowe oraz jabłka ufundowane przez Radę Rodziców. W kategorii klas III-IV dziewcząt – I miejsce  Paulina Małach kl.IVa, II miejsce Bernadetta Bęben IVa, III Nicol Witkowska IVa.  W kategorii chłopców klas III-IV- I miejsce Igor Konieczny IVb, II miejsce Filip Pląska  IVd, III miejsce Jakub Łoziński IVa. W kategorii dziewcząt klas V-VI-I miejsce Karolina Smereczniak VI c, II miejsce Sabina Kotwica Vd, III miejsce Karolina Maciak VIa.  W kategorii chłopców klas V-VI –I miejsce Michał MaciakVIb II miejsce,Jakub Szczepanik VIc, III miejsce Krzysztof Giełażyn VI b.

Podczas imprezy prowadzący wielokrotnie podkreślali związek zdrowego odżywania z kondycją fizyczną.  Zachęcali również do uprawiania Nornic Walking – popularnej        w ostatnich latach formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wszyscy chętni mięli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w tej konkurencji. Uczniowie pokonali trasę na dystansie 750m, a dorośli – 1500m.

W imprezie wzięło łącznie udział 314 uczniów, 39 nauczycieli oraz 48 rodziców. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego i pielęgniarka szkolna. Olimpiada sprawiła dzieciom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Pozwoliła spędzić wszystkim uczestnikom czas w gronie przyjaciół. Atrakcją tego dnia było spotkanie klas przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami, z uśmiechem na twarzach wracali do szkoły po zakończeniu szkolnych zmagań olimpijskich.

Europejski Dzień Sportu był dowodem, że można w oryginalny sposób propagować zdrowy styl życia u młodego pokolenia.