• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

• Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

• Druki do pobrania :

Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Edukacja historyczna online – skorzystaj z zasobów IPN

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z portalu edukacyjnego IPN edukacja.ipn.gov.pl. Materiały dostępne w serwisie ułatwiają prowadzenie kształcenia na odległość, a także umożliwiają rozwijanie zainteresowań historycznych młodych ludzi. Portal to uporządkowany i usystematyzowany zbiór 20-letniego dorobku edukacyjnego IPN.

Zasoby edukacyjne portalu edukacja.ipn.gov.pl

Strona https://edukacja.ipn.gov.pl/ to nowa, usystematyzowana odsłona zasobów edukacyjnych IPN. Uczniowie i nauczyciele znajdą na niej przede wszystkim teki edukacyjne, wystawy elementarne, infografiki historyczne, a także odniesienia do kilkudziesięciu portali tematycznych IPN.

Serwis zawiera także bogaty zbiór materiałów audiowizualnych. Wśród nich znajdują się filmy edukacyjne, dokumentalne i krótkometrażowe tworzone przez IPN. Materiały te w ciekawy sposób uzupełniają i wzbogacają lekcję z historii najnowszej, poruszają nieznane wątki znanych historii, przedstawiają najnowsze wyniki badań naukowych.

Niezwykle interesujące są także zbiory IPN z działu historii mówionej. Są to m.in.: relacje osób, których najbliżsi zginęli w Katyniu w 1940 r., które przeżyły obozy koncentracyjne i łagry, deportacje i więzienia SB.

Co jeszcze można znaleźć w serwisie edukacja.ipn.gov.pl?

Na portalu są umieszczane regulaminy i wyniki konkursów, a także informacje o szkoleniach i seminariach dla nauczycieli.

Odrębna zakładka jest poświęcona programowi polonijnemu. Projekt zawiera m.in. inspiracje oraz pomysły działań edukacyjnych dla polskich szkół za granicą.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu!

Źródło/https://www.gov.pl/web/edukacja/edukacja-historyczna-online-ipn