Dzień Bezpiecznego Internetu

 


Z tej okazji platforma edukacyjna  Eduelo przygotowała dla Was quizy, dzięki którym możecie sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat właściwego zachowania w sieci.

 

Klasa I
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-i/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa II
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-ii/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa III
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-iii/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa IV
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-iv/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa V
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-v/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa VI
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-vi/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa VII
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-vii/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

Klasa VIII
https://www.eduelo.pl/quizy/poziom-viii/quizy-specjalne/quizy-specjalne/bezpieczny-internet/

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym internetowym poradnikiem bezpiecznego internetu

int2.jpg

Pierwszy odcinek poradnika nosi tytuł:  „Internet oknem na świat”.Przedstawiona w nim zostaje historia powstania światowej sieci internetowej oraz jej znaczenie dla rozwoju informacji i komunikacji – począwszy od pojawienia się pierwszych komputerów poprzez próby ich łączenia w celu wymiany informacji aż po pojawienie się współczesnej strony internetowej i programu do jej odczytywania czyli przeglądarki internetowej.

int1

Drugi odcinek poradnika nosi tytuł :  „Nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie klawiatury.” . Zaprezentowane w nim jest szereg zagrożeń czyhających na  młodego nieświadomego użytkownika Internetu. Prowadzący odcinek wskazuje na ogromne zagrożenia płynące z nawiązywania znajomości przez Internet oraz przedstawia zasady dzięki, którym można się przed nimi ochronić.    

int3.jpg

Trzeci odcinek poradnika nosi tytuł :  „Nie wszystko złoto, co się świeci.” Poruszane są tu kwestie związane  ze zbyt dużym zaufaniem a wręcz naiwnością jaką kierują się młodzi użytkownicy sieci w trakcie korzystania z usług internetowych oraz zakupów tzw. „online”. Można też zobaczyć i usłyszeć jakie mogą być następstwa bezmyślnego klikania .

int3.jpg

Czwarty odcinek poradnika nosi tytuł : „Netykieta , czyli bądź kulturalny w sieci”. Dowiemy się tutaj jak doszło do powstania netykiety i dlaczego  od poznania jej zasad  tak naprawdę powinniśmy rozpocząć  naszą przygodę z Internetem.  Przestrzeganie tych reguł w trakcie korzystania z sieci pokaże, że jesteśmy dobrze wychowani, a nie przestrzeganie ich przez innych użytkowników ostrzeże nas przed ich złymi zamiarami.

int4.jpg

Piąty odcinek poradnika nosi tytuł : „Wy jesteście najważniejsi i wasze zdrowie, komputer i internet to tylko narzędzie”. Stanowi on podsumowanie omawianych treści związanych z bezpiecznym i pożytecznym srefowaniem po sieci. Musimy sobie wszyscy uświadomić że komputer i Internet to tylko narzędzia i to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia jeżeli posługujemy się nimi w nieodpowiedni sposób poświęcając im zbyt dużo naszego czasu co z kolei może doprowadzić do ,,sieciocholizmu” czyli uzależnienia od komputera i Internetu. 

int5.jpg  

 

Comments are closed.