• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Dzieci uczą rodziców – edukacja pokoleniowa.

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Adresatami byli uczniowie klas I – III. Celem akcji było wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem przeprowadzonych zajęć m.in. bezpieczeństwa, ekologii, historii, sportu i promocji zdrowego trybu życia czy astronomii. Zwieńczeniem były certyfikaty za udział w akcji w roku szkolnym 2020/2021.

Certyfikat Dzieci uczą rodziców