• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Aktualności Świetlica 2014/2015

Nasza świetlica szkolna otrzymała tytuł „ŚWIETLICA SZKOLNA  PRZYJAZNA  UCZNIOWI” w Ogólnopolskim Konkursie pt. Baw się i ucz !

dyp 4

Organizatorem konkursu było Studium Prawa Europejskiego. Konkurs przeprowadzony był w okresie od 1.10.2014 r. do 28.02.2015 r.

Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca do nauki ale również zabawy. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu „Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”była realizacja 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu.

W ramach realizacjikonkursu nasza świetlica wykonała następujące  zadania:

– zorganizowano przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia”,

– przeprowadzono debaty uczniowskie na temat „Zdrowie na talerzu”,

– przeprowadzono pogadanki na temat wakacyjnych podróży i przeżyć uczniów,

– zorganizowano konkurs na wykonanie czarodziejskiej czapki i różdżki w ramach tygodnia Harrego Pottera,

– przeprowadzono rozmowy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,

– zorganizowano i przeprowadzono szkolny konkurs literacko – plastyczny pt. „Jesienny spacer” w ramach tygodnia „Złota Polska Jesień”,

– przeprowadzono szkolny konkurs recytatorski pt. „ZOO Jana Brzechwy”,

– odbyły się zajęcia,podczas których uczniowie przedstawiali świetlicę jako miejsce do zabawy i nauki,

– zorganizowano spotkanie pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”,

– wychowawcy świetlicy przygotowali własne opinie na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności.

Zadania konkursu były różnorodne i ciekawe, rozbudzały kreatywność i duże zainteresowanie uczniów. Podczas realizacji zadań , uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali i wykonywali rekwizyty, dekoracje i prace plastyczne. Zadania realizowane w formie konkursów plastycznych, literackich były dla uczniów bardzo atrakcyjne. Były też świetną okazją do zaprezentowania ich zdolności i talentów. Możliwość prezentacji prac i występy w przedstawieniu przed szerszą publicznością były dodatkową motywacją dla uczniów.

Tytuł konkursu trafnie określił rolę, jaką spełnia dziś świetlica szkolna. To miejsce, w którym uczniowie nie tylko znajdują opiekę, pomoc w nauce ,ale również mają możliwość rozwijania swoich zdolności i zainteresowań, kształtowania postaw społeczno-moralnych, rozwijania samodzielności, uczestnictwa w kulturze.

Świetlica szkolna to przyjazne uczniowi miejsce w szkole.

Pasowanie na Świetlika 2014

Jak co roku w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na Świetlika. Najmłodsi bawili się doskonale, brali udział w różnych konkurencjach, np. próba smaków, zagadki, znajomość regulaminu. Po przejściu tzw. „chrztu” pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i otrzymały Dyplomy Świetlika. Z dumą i z uśmiechem na twarzy dołączyły do świetlicowej gromady.

Andrzejkowe popołudnie.

W dniu 28.11.2014r. w świetlicy zorganizowane zostało andrzejkowe popołudnie. Uczniowie, w świetnych humorach, chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie. Brali udział w różnych konkurencjach i ciekawych wróżbach, np. „Zgadnij, kim będę”, „Czy spełnią się moje marzenia?”.

Konkurs pod hasłem „Jesienny spacer”.

W naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Jesienny spacer”. Przeprowadzono go w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Baw się i ucz – świetlica przyjazna uczniowi”. Prace konkursowe miały charakter nie tylko plastyczny, ale również literacki. Jury, wśród których byli nasi uczniowie, oceniało prace pod względem zgodności z tematem, pomysłowości, estetyki wykonania, umiejętności doboru różnych technik plastycznych oraz samodzielności wykonania pracy plastycznej i literackiej. Złożonych prac było naprawdę dużo, ale nasi jurorzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i wyłonili pięć najpiękniejszych prac.

Ogólnopolski konkurs pt. „Baw się i ucz – świetlica przyjazna uczniowi”.

W dniu 28.11.2014 roku odbył się w naszej szkolnej świetlicy konkurs „ZOO Jana Brzechwy” w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. „Baw się i ucz – świetlica przyjazna uczniowi”. W konkursie brały udział dzieci z klas I-III. W komisji zasiadali nasi uczniowie. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się i ślicznie recytowali wybrane przez siebie utwory. Poziom konkursu był na wysokim poziomie.

Akcja pod nazwą „Dzień z witaminą”.

W naszej szkole w listopadzie odbyła się akcja pod nazwą „Dzień z witaminą”. Uczniowie klas IV – VI mieli okazję pochrupać przepyszne i zdrowe marchewki. Akcja cieszy się dużą popularnością wśród dzieci.