• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Nasze działania 2013/2014

Dyplomy 2013/2014

Nasze dzieci chętnie brały udział w różnego rodzaju konkursach, co zaowocowało kilkoma pięknymi dyplomami, z czego jesteśmy bardzo dumni.

dyplomy_2014_03022014_1

dyplomy_2014_03022014_2

Projekt Rzepka

W miesiącach X – XII realizowano w naszej świetlicy projekt edukacyjny pt. Rzepka”. Miał on na celu przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci sylwetki J. Tuwima jako sławnego Polaka oraz zaznajomienie uczniów z jego wierszami. W ramach projektu zapoznano uczniów z twórczością poety, przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Rzepka i inne wiersze”, quiz na temat znajomości wierszy. Na podsumowanie dzieci z klas III – IV biorące udział w zajęciach świetlicowych zaprezentowały inscenizację „Rzepki” najmłodszym „Świetlikom”, za co zostały nagrodzone wielkimi brawami.

Tak bawimy i uczymy się w świetlicy

U nas nikt nie powinien się nudzić . Czas spędzamy aktywnie. Rozwijamy swoje pasje i zainteresowania. Każdy znajdzie coś dla siebie – zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne. Uczymy się wiele ciekawych i interesujących rzeczy, a jak powszechnie wiadomo nauka najlepiej przyswaja się poprzez zabawę! Zachęcamy więc do obejrzenia zdjęć.

Tydzień rozmaitości

Pod tą nazwą kryje się okres przedświąteczny i czas świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonywały najrozmaitsze i najróżniejsze ozdoby choinkowe oraz świąteczne. Najpopularniejsze wśród naszych Świetlików były łańcuchy, oczywiście jak najdłuższe, kartki świąteczne, bombki oraz św. Mikołaje.

Andrzejkowe czary – mary

Ostatni tydzień listopada poświęcony był zwyczajom związanym z andrzejkami. Rozmawialiśmy na temat wróżb andrzejkowych, a kilka z nich dzieci wykorzystały w naszej zabawie.

Pasowanie na Świetlika

Dzieci, które zaczęły uczęszczać na świetlicę szkolną w roku szkolnym 2013/2014 zostały w listopadzie pasowane na Świetlika. Było to dla nich szczególne wydarzenie, gdyż od tego dnia stały się pełnoprawnymi  członkami „świetlicowej gromady”. Dzieci, aby stać się Świetlikiem musiały przejść tzw. „chrzest”. Zabawa była fantastyczna. Zobaczcie sami.