Dwudziestego pierwszego marca 2018 roku klasa IVa oraz IVc udała się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

Opiekunami były Dorota Kołodziejczyk- Iwanowska oraz Dorota Hass.  Na samym początku dzieci odwiedziły dyspozytornię, gdzie dyżurny odbiera zgłoszenia i wysyła wozy strażackie na akcję. Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji na temat ciężkiej pracy strażaka, wszyscy  z zapartym tchem słuchali również opowieści o różnych zdarzeniach ratowniczych. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe,  wchodzili do ogromnych wozów strażackich. Strażacy opowiadali również o sprzęcie znajdującym się w wozie strażackim. Najbardziej zainteresowało to męską część grupy. W samochodzie można znaleźć m.in. aparatury tlenowe, podstawowy sprzęt ratownictwa medycznego oraz narzędzia do wyważania drzwi. Na placu za budynkiem Straży uczniowie mieli okazję zobaczyć wóz strażacki na sygnale. To była prawdziwa frajda. Po wizycie w Straży, klasy przyspacerowały do McDonald. Tam spędziliśmy wspólnie resztę dnia.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.