Dnia 8 listopada 2016r. nasza szkoła wzięła udział w Programie „Śniadanie Daje Moc”.

Dnia 8 listopada 2016r. nasza szkoła wzięła udział w Programie „Śniadanie Daje Moc”.   Dzieci z przygotowanych składników robiły pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, z których robiły owocowe szaszłyki. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Podczas śniadania omówiliśmy zatem piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące zdrowego śniadania oraz piramidy żywieniowej. Uczniowie klasy II a przeszli po szkole z poczęstunkiem kanapek i owocowych szaszłyków. Na podsumowanie dzieci odegrały krótkie scenki związane z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Śniadanie naprawdę daje moc!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.