Dnia 5 grudnia 2016r. uczniowie klasy III b brali udział w warsztatach sensoplastyki.

Warsztaty sensoplastyki

Dnia 5 grudnia 2016r. uczniowie  klasy III b  brali udział w warsztatach sensoplastyki. Sensoplastyka wpływa  na stymulacje wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Opiera się na ekologicznych materiałach (produktach spożywczych, naturalnych barwnikach) Pozwala dzieciom poznawać różne faktury oraz całą paletę ekologicznych barw.  Uczniowie, stosownie ubrani do zajęć w „babranie”, tworzyli   ciastolinę, wykorzystując wodę, różne rodzaje mąki, olej, sól. W miseczkach przelewali, ugniatali produkty, by później utworzyć z nich wspólny dywan ciastolinowy. Każdy mógł ozdobić dywan grochem, ryżem, nasionami itp. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i już  z wielkim zniecierpliwieniem czekają na kolejne warsztaty.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.