Dnia 29 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy III a oraz III b wzięli udział w wykładzie pt. Od nasionka do rośliny.

         Dnia 29 września w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy III a oraz III b wzięli udział w wykładzie pt. Od nasionka do rośliny. Podczas zajęć zapoznali się z etapami oraz czynnikami wpływającymi na wzrost i rozwój roślin, mechanizmami obronnymi, a także adaptacją roślin do trudnych warunków życia. Podziwiali również niezwykle osobliwe okazy świata roślin jak np. kwiaty o zapachu padliny, rośliny albinosy i voo doo, a także zaznajomili się z ich niecodziennymi zwyczajami żywieniowymi. Wycieczka zakończyła się wizytą w Parku Wrocławskim w Lubinie – Centrum Edukacji Przyrodniczej. Dzieci w przyjaznej atmosferze podziwiały zwierzęta oraz rozkoszowały się niepowtarzalnym pięknem przyrody poszukując pierwszych symptomów nadchodzącej jesieni. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.