Edukacja muzyczna – „Jak skrzypce w kontrabas się zamieniły…”.

Dnia 28 października gościliśmy w naszej szkole zespół muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”, którzy w roku szkolnym 2016/17 zapraszają na koncerty z cyklu „Akademia Melomana”.  Pierwsze spotkanie naszych uczniów z muzykami rozpoczęło się audycją muzyczną pt. „Jak skrzypce w kontrabas się zamieniły…”. Podczas koncertu uczniowie poznali brzmienie i budowę instrumentów strunowych smyczkowych takich jak: skrzypce, wiolonczela oraz kontrabas. W trakcie audycji można było usłyszeć utwory znanych kompozytorów jak m.in. Johanna Straussa czy Antonio Vivaldiego.

Oprócz znanych klasycznych utworów smyczkowych uczniowie mogli posłuchać współczesnych brzmień m.in. muzyki z gry komputerowej „Super Mario Bros”,  muzyki z animacji Pocahontas czy przeboju zespołu Piersi „Bałkanica”.

dr Krzysztof Purzycki