Dnia 28 marca uczniowie klasy IV a, IV c i IV e uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Huty Szkła w Piechowicach.

Na miejscu powitał nas pan przewodnik, który oprowadzał nas po obiekcie i zapoznał z nowym miejscem. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się na warsztaty robienia biżuterii i zdobienia szkła, a drugą oprowadzał pan przewodnik. Wchodząc na halę produkcyjną, ujrzeliśmy hutników przy wielkich piecach. W środku było bardo ciepło. Widzieliśmy proces produkcji szklanych arcydzieł. Mieliśmy okazje poznać warsztat pracy hutnika z fabryki ze  150 letnią tradycją wytwarzania szkła artystycznego i codziennego. Zaprezentowano nam również wystawę dzieł lokalnej sztuki szklarskiej.