Dnia 27 października 2017 roku uczniowie klasy IV b wraz z p. JolantąSobczyk i p. Krzysztofem Purzyckim udali się do kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

Nauczyciele przypomnieli dzieciom o właściwym zachowaniu w miejscach kultu religijnego. Pani Jolanta zapoznała uczniów z nazewnictwem i przeznaczeniem znajdujących się przedmiotów i pomieszczeń w kościele, historią patrona miasta św. Sebastiana oraz patrona parafii- św. Michała Archanioła. Dzieci szczególnie zainteresowały się historią krzyża pokutnego oraz postacią św. Jana Nepomucena, którego pomnik znajduje się przy kościele. Natomiast pan Krzysztof przybliżył dzieciom historię organ, zapoznał z ich budową. Uczniowie z tej lekcji wynieśli wiele wiadomości i wrażeń. Lekcja organizowana była w ramach projektu edukacyjnego „Sztuka bez Granic”.