Dnia 25 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Marzenę Czarzastą-Omińską, która przeprowadziła dla klasy IV b spotkanie na temat zdrowego stylu życia.

Sprawozdanie ze spotkania uczniów z dietetykiem

  

Dnia 25 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk  Marzenę Czarzastą-Omińską, która   przeprowadziła dla klasy IV b spotkanie na temat zdrowego stylu życia. Działanie był podjęte  w ramach realizacji programu edukacyjnego „Stop cukrzycy. Wiem, jak zapobiegać, wiem, jak żyć z cukrzycą” przy współudziale finansowym Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich. Głównym celem spotkania była realizacja treści dotyczących  zapobiegania otyłości i  chorób cywilizacyjnych będących skutkiem  złego odżywiania się oraz braku aktywności.

Prowadząca, łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Myślą przewodnią spotkania było hasło:

Zmień swoje nawyki na zdrowe zamienniki


        Pani dietetyk zwracała również uwagę  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą. Uczestnicy                    z zainteresowaniem słuchali wykładu, zapamiętując istotne rady prowadzącej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.