Dnia 22 lutego 2018 r. w ramach realizacji projektu ortograficznego „Z ortografią za pan brat” w czytelni szkolnej odbył się „Turniej ortograficzny”

Wytypowani uczniowie wszystkich klas trzecich stanęli przed  problemem rozwiązania rozmaitych zadań o charakterze ortograficznym. Dzielnie  zmagali się  z zagadkami, rebusami, krzyżówkami, wykreślankami, które zawierały trudności ortograficzne. Całogodzinne potyczki udowodniły, że trzecioklasiści mają dużą wiedzę na ten temat. Wszyscy godnie reprezentowali swoje klasy. Zwycięzcami została drużyna klasy III B,  na  drugiej pozycji uplasowała się klasa     III A, a  trzecie miejsce  eq aequo zajęli uczniowie klasy III D i III E. 1 marca odbyło się wręczenie nagród. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz  nagrody w postaci gier dydaktycznych ufundowanych przez Radę Rodziców.

Organizatorzy  J. Zarzycka i K. Adamczewska-Popów serdecznie gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju.