Dnia 18 kwietnia 2018 r. klasa IV b uczestniczyła w wycieczce do Jawora w ramach projektu „Sztuka bez granic”.

Plan wycieczki obejmował wizytę w Kościele Pokoju oraz w Muzeum Regionalnym. Uczniowie mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawe zbiory etnograficzne, militarne i dawnego rzemiosła zgromadzone w muzeum, m.in. wystawy: „Ziemia Jaworska w pradziejach”, „Dawne rzemiosło”, „Jaworskie pierniki”,  „Warczą karabiny i dzwonią pałasze”, „Izba dolnośląska”. Uzyskali również wiedzę na temat budynku muzeum – siedziby średniowiecznego zakonu. Utrwalili pojęcia: muzeum, wystawa, ekspozycja, eksponat, źródła historyczne. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach piernikarskich, wspólnie bawiąc się podczas wytwarzania korzennych ciasteczek.

Wycieczka była niecodzienną lekcją historii, w której uczniowie mogli uczestniczyć. Dzięki niej zdobyli wiedzę na temat swojego regionu, dawnych mieszkańców tych ziemi oraz ich kultury i religii. Zobaczyli jak zmieniło się życie na Dolnym Śląsku na przestrzeni wielu lat.