Dnia 16 kwietnia 2016r. odbyły się zajęcia rekreacyjne „Nordic Walking- marsz po zdrowie”.


Dnia 16 kwietnia 2016r. odbyły się zajęcia rekreacyjne „Nordic Walking- marsz po zdrowie”. Ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowanych korzystaniem z udogodnień cywilizacji głównym celem podejmowanych działań było popularyzowanie idei  zdrowego stylu życia.

            Chcąc zachęcić wszystkie osoby, również te nie posiadające własnego sprzętu, szkoła zapewniła kije dla wszystkich chętnych uczestników.  Dzięki temu osoby, które nie miały okazji uprawiać takiej formy rekreacji ruchowej, mogły spróbować swoich sił. Zbiórka wszystkich chętnych uczestników odbyła się na placu szkolnym, gdzie został przeprowadzony instruktaż, jak prawidłowo technicznie poruszać się z kijami.

Po rozgrzewce uczestnicy ruszyli na ok. 8 km trasę wiodącą przez Polkowice oraz okoliczne leśne  ścieżki. Uczniowie bardzo szybko nauczyli się prawidłowej techniki chodzenia z kijami. W czasie trwania zajęć uczniowie doskonalili  swój chód oraz rozwijali umiejętności i  zdolności lekkoatletyczne. Chodzenie z kijami do Nordic Walking rozwija wszelkie partie mięśni, tj. nóg, pośladków, bioder, pleców, ramion i barków, dlatego też to doskonały trening lekkoatletyczny, ale także poprawienie kondycji  i wytrzymałości do gier sportowych czy pozostałych dziedzin sportu. To również wspaniała okazja do poprawienia kondycji psychicznej, a co za tym idzie samopoczucia i obniżenia poziomu stresu. Intensywny marsz z kijami wyzwala w uczniach pomimo wysiłku wiele radości i uśmiechu    i potwierdza, że włączenie tego sportu do treningu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1                      w Polkowicach to był strzał w dziesiątkę.

Słoneczna pogoda, piękna przyroda oraz dobre humory sprzyjały aktywności ruchowej,  które  rekompensowały wszelkie trudny pieszej wycieczki.

Miłym akcentem był również fakt, że wiele osób po zakończonym marszu przy była zainteresowana kupnem własnego sprzętu i uprawiania Nordic Walking na co dzień. Zaletą uprawiania tego sportu jest przebywając na świeżym powietrzu wykorzystując właściwie cztery pory roku.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.