Cztery Pory Roku – Zima” oraz „Wojewódzkie Zawody Strzeleckie LOK z Broni Pneumatycznej – juniorów i seniorów” czyli podwójny start Izy w zawodach strzeleckich.

            Uczennica klasy VI a Izabela Olejnik od września 2016 roku wchodzi w skład Szkolnej Drużyny Strzeleckiej. W październiku ubiegłego roku zadebiutowała we Wrocławiu na Mistrzostwach Szkół Podstawowych  w strzelectwie sportowym zapewniając szkole wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z drużyny II miejsce w województwie. Po tym starcie Iza rozpoczęła regularnie rozwijać swoje zainteresowania strzelectwem w konkurencjach pistoletowych. Obecnie po spełnieniu wszystkich kryteriów formalnych oczekuje na przyznanie licencji zawodniczej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

            19 marca Iza po raz pierwszy wystartowała w konkurencji pistolet pneumatyczny podczas turnieju strzeleckiego Cztery Pory Roku część 1 Zima. Zawody skierowane były do szerokiego kręgu doświadczonych  dorosłych zawodników z wieloletnim strzeleckim stażem z terenu województwa dolnośląskiego  (choć oficjalny status to okręgowy).  Iza była najmłodszą zawodniczką w w/w zawodach. Panie, które zajęły miejsca I-III to seniorki – wielokrotne medalistki zawodów rangi ogólnopolskiej z czego jedna Joanna Panter to absolwentka naszej placówki (była zawodniczka Szkolnej Drużyny Strzeleckiej) ich wyniki były poza zasięgiem Izy. Izabela zrealizowała założone cele zajmując IV miejsce tuż za nimi pokonując pozostałe zawodniczki. Wynik i miejsce naszej uczennicy należy uznać za bardzo dobry tym bardziej, że to jej pierwszy start. Była najmłodsza najmniej doświadczona i posiadała  broń niedostosowaną do jej wieku i umiejętności ale jedyną jaką udało się pozyskać.

            Tydzień później 25.03.2017 r. Iza wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Ligi Obrony Kraju z Broni Pneumatycznej – juniorów i seniorów. W tych zawodach nasza uczennica wystartowała jako juniorka a więc w kategorii do 19 roku życia i nie miała sobie równych zajmując I miejsce. To duży sukces. Izie życzymy aby nadal rozwijała swoje strzeleckie pasje oraz wielu udanych startów w zawodach.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.