Ciekawe zajęcia kl. I a w ramach “Strefy bez stresu” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach.

Dnia 20 stycznia 2016r. uczniowie klasy I a biorąc udział w zajęciach „Strefa bez stresu” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach, poznali “Czarną książkę kolorów”. Wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób niewidome osoby odbierają świat. Uczniowie rozpoznawali różne przedmioty przy pomocy zmysłu dotyku. Okazało się, że nie jest to takie proste. Dowiedzieli się jak wiele trudności w życiu niewidomych, mogą sprawić proste,codzienne czynności. Ponadto próbowali własnych sił w „pisaniu” swoich imion alfabetem Braille’a. Dzięki spotkaniu dzieci poznały świat z perspektywy człowieka niepełnosprawnego.