Chcesz wiedzieć więcej o świecie zapraszamy do odwiedzania Eduscience.pl

logo-top

 

Zapraszamy gorąco do odwiedzania portalu  www.eduscience.pl, na którym prezentowane są najnowsze informacje ze świata nauki w formie artykułów on-line oraz filmów.Gorąco zapraszamy klikaj Nowości – Portal EDUSCIENCE

 

 i zdobywaj wiedzę o otaczającym cię świecie.

 


 

Kosmita w Andach

W Andach występują niesamowite formacje roślinne. Północne stoki Andów porastają wilgotne lasy równikowe i równikowe lasy górskie, przechodzące w wyżej położonych miejscach w wilgotne zarośla i łąki górskie. Na południu stoki gór pokrywa roślinność…

Czytaj więcej…

Do czego służą uszy?

Pytanie wydaje się proste – żeby słyszeć! Odpowiedź jest prawidłowa, dopóki nie zagłębimy się w detale. Bo o ile aparat słuchu – czyli błona bębenkowa, kostki słuchowe i komórki słuchowe – jest odpowiedzialny za odbieranie bodźców dźwiękowych,…

Czytaj więcej…

Szczęśliwego 31²+27²+17²+6² roku!

W tytule występuje oczywiście liczba 2015, przedstawiona w postaci sumy czterech kwadratów liczb całkowitych. Matematycy często dla zabawy używają tego rodzaju przedstawień, składając życzenia noworoczne lub urodzinowe.

Czytaj więcej…

 

Parki narodowe w polskiej części Karpat

W polskiej części Karpat znajduje się sześć spośród 23 parków narodowych Polski. Jutro w kilku województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Być może będziecie je spędzać w górach. Warto poznać walory znajdujących się tam parków narodowych. Na…

 

 … i wiele wiele innych

Gorąco zapraszamy klikaj Nowości – Portal EDUSCIENCE  i zdobywaj wiedzę o otaczającym cię świecie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.