Całoroczne Międzyszkolne Mistrzostwa Polkowic w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta zostały rozstrzygnięte…

            W dniu 6 czerwca w sali konferencyjnej ratusza miejskiego jak co roku odbyło się spotkanie burmistrza z zwycięzcami trwających cały rok szkolny zawodów strzeleckich. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Ponadto funkcjonuje też klasyfikacja drużynowa. W niej nie ma już podziału na rodzaje szkół. Wszystkie drużyny klasyfikowane są według tej samej zasady: najwyższe wyniki wygrywają.

Zgodnie z tradycją wśród uczestników zawodów nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły, którzy od początku istnienia tych zawodów czyli od dziewięciu lat licznie biorą w nich udział. Wśród laureatów-medalistów znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły i są to:

w konkurencji karabin pneumatyczny dziewcząt: I miejsce wystrzelała Izabela Olejnik zaś II miejsce Maja Wesołek. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Piotr Maciak który zdobył I miejsce, Mikołaj Kozłowski wystrzelał II a III lokata przypadła w udziale Dawidowi Opyrchałowi. Bardzo cieszy też fakt, że nasza placówka w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce wyprzedzając wszystkie pozostałe szkoły biorące udział w zawodach (dziewięć placówek). Dodatkowo puchar za najlepszy wynik indywidualny w kategorii szkoły podstawowe trafił w ręce Izy Olejnik. Wśród nagrodzonych  nie zabrakło też absolwentów „jedynki” byłych członków Szkolnej Drużyny Strzeleckiej nadal uczęszczających na zajęcia strzeleckie. Reprezentowali oni Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Katolickie oraz ZS Chocianów. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tych zawodach serdecznie dziękujemy. Szkolna Drużyna Strzelecka działa już dziesiąty rok i wszystko wskazuje na to że w przyszłym roku zaczniemy kolejną dekadę działalności.

                                                                                Opiekun Szkolnej Drużyny Strzeleckiej

                                                                                                                                Marcin Zarzycki

Bookmark the permalink.

Comments are closed.