Budujemy Dom Kresowy – Dom dla repatriantów z Syberii i Kazachstanu [Zbiórka]

Pierwszy w Polsce Dom Spotkań z Kresami jest coraz bliższy urzeczywistnienia. Do Domu Kresowego będą sprowadzani nasi Rodacy z Kresów, Kazachstanu i Syberii. Wylane zostały już fundamenty, za nami wizyty w Kazachstanie i Rosji, mamy już osoby do repatriacji. Słowo się rzekło, teraz czas dokończyć budowę!

Inicjatywa powstania domu kresowego powstała już kilka lat temu. Na dawnych terenach Rzeczpospolitej, a także Syberii czy w Kazachstanie, wciąż pozostaje wielu Polaków, którzy marzą o powrocie do ojczyzny. Wielu z nich jest już w podeszłym wieku i choć ostanie lata życia chcieliby spędzić w Polsce, gdzie objęci zostaną opieką i życzliwością rodaków. Te pragnienia spełniać chce Fundacja Studio Wschód, inicjator wielu kresowych działań, takich jak akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” czy „Dary na Kresy”. Powstanie takiego miejsca marzy się również kardynałowi Henrykowi Gulbinowiczowi. To przyjaciel i członek fundacji, duchowny który ma olbrzymi wkład w misję ratowanie polskiego dziedzictwa narodowego na Kresach i niesienia pomocy Polakom mieszkającym poza granicami Rzeczpospolitej.

I Faza Budowy – Wychodzimy z podziemia!

Fundamenty wylane, teraz potrzebujemy 100.000 zł by postawić stan surowy budynku.

Sam dworek ma zresztą przypominać rodzinny dom kardynała, który znajdował się w Szukiszkach koło Bujwidz (Wileńszczyzna) i nosić imię duchownego. Dom Spotkań z Kresami będzie pierwszym takim miejscem w Polsce. Ale jakże wyczekiwanym…

Niespełna rok temu odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Domu Kresowego. Teraz ruszają właściwe prace. Cały czas jednak zbieramy fundusze na tę inicjatywę. Możesz nas w tym wesprzeć, przechodząc na tę stronę.

Zobacz Rodaków których sprowadzimy z Kazachstanu:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/wsparlismy-rodakow-kazachstanie-podolski-oziorne-kokszetau-mpooz-2019

Tak młodzież pracowała przy fundamentach:

http://www.studiowschod.pl/artykuly/dom-spotkan-z-kresami-juz-w-budowie-mlodziez-pracowala-przy-jego-fundamentach

Wszelkie aktualności o budowie domu przeczytasz w poniższym artykule:

 

Organizatorem zbiórki jest:

Fundacja Studio Wschód

REGON: 362239210
NIP: 8971812124
KRS: 0000570948

 

Pytania odnośnie domu prosimy kierować na poniższy adres: Opiekun zbiórki: Artur Sułkowski – artursulkowski47@gmail.comv

żródło/http://www.studiowschod.pl/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.