• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

BABECZKI

Zbliżające się święta Wielkiej Nocy stały się świetną okazją do przygotowania przez uczniów klasy VI c  tradycyjnych babeczek piaskowych i czekoladowych w ramach zajęć z wychowawcą. Szóstoklasiści podczas takiej  niecodziennej  lekcji samodzielnie pracowali nad tym, aby przedświąteczne wypieki były udane i  niezwykle smaczne. Przećwiczyli wiele umiejętności z różnych przedmiotów, np.: czytali  ze zrozumieniem przepis kulinarny, organizowali sobie warsztat pracy, odmierzali potrzebną ilość składników, przygotowywali ciasto i wypiekali babeczki w specjalnych foremkach lub papilotkach, a na koniec ładnie podali smakołyki do skosztowania. Oczywiście, słodkości znikały w okamgnieniu.

Zajęcia dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń i były kolejnym, ciekawym doświadczeniem kulinarnym.