Apel z okazji Dnia Górnika – klas VI a i III b.

W dniu 04.12.2017 r. w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Górnika  odbył się uroczysty apel, na który przybyli zaproszeni przez dzieci górnicy. Gości powitała pani dyrektor mgr Teresa Olszewska. Następnie uczniowie z klasy VI a i III b  zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki, pokaz mody górniczej na wesoło oraz występ grupy tanecznej z klas młodszych. Przewodniczący Rady Rodziców odczytał wyniki konkursu plastycznego pt. Praca górnika. Po apelu górnicy zostali zaproszeni na spotkania w klasach. W trakcie pogadanki goście opowiadali o pracy pod ziemią i narzędziach wykorzystywanych w górnictwie oraz o ciekawostkach dotyczących bogactw naturalnych. Uczniowie obejrzeli wystawę skał zorganizowaną przez tatusia Piotrusia i Oli. Trzecioklasiści dowiedzieli się  o symbolice piórek na czapce górnika. Dzieci podziękowały gościom  dużymi brawami i zaprosili na spotkanie za rok.