Oddział przedszkolny

Światowy Dzień książki i Praw Autorskich

*Światowy Dzień książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców,książek, Czytelników i czytelnictwa.  Z okazji tego święta, dzieci z Oddziału Przedszkolnego czytały książeczki i rysowały ulubione postacie ze swoich bajek 😃*
*Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”Cycero *

” Dzień majowy “


W pewien piękny dzień majowy zebrały się mądre głowy.Bardzo długo rozmawiali,losy kraju omawiali Chcieli by się lepiej żyło,by nic ludzi nie martwiło.W końcu wszyscy uzgodnili,jak Polacy będą żyli.Spisano prawa i zasady,obowiązki ustalono,a tym samym w naszym kraju,ład w narodzie wprowadzono.Praw i zasad zbiór spisany konstytucją nazywamy.
Święto Narodowe Trzeciego Maja w Oddziale Przedszkolnym. Prace wykonane przez dzieci z naszego przedszkola ☺️

Zajęcia kulinarne

W ramach projektu,,Żyj zdrowo”  w trakcie trwania roku szkolnegoprzeprowadzone zostały zajęcia na temat zdrowego gotowania , odżywiania isportu .Nasze kochane przedszkolaki to kontynuują i mimo że każdy w swoimdomku , z  wielką chęcią zapałem i uśmiechem na twarzy pod okiem rodzicówrealizują i utrwalają poznane nawyki .

Kartka dla Medyka

Uczniowie Oddziału Przedszkolnego dziękują i wspierają Służbę Zdrowia wczasie pandemii koronawirusa. Wyrażamy podziękowanie za trudną pracęwszystkim MEDYKOM. Przystępując do akcji Kartka dla Medyka chcemy wyrazićwdzięczność i okazać szacunek dla wszystkich zawodów medycznych i ukazaćpotrzebę kształcenia się młodzieży w tym kierunku oraz wzbudzić refleksjęnad ochroną własnego zdrowia.

22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi

  Co  roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie . Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: *,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć*.”. W ramach Święta dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały eko pracę plastyczne 😃 . Zaprezentowały stroje, zabawki i prezenty z tworzyw sztucznych

Jasełka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem,
miłością.  Dzieci to czują i wiedzą , dlatego zaprosiły swoje babcie i
dziadków, żeby podziękować za wszystko i wyrazić swoją miłość.
Przedszkolaki zaprezentowały wierszyki i piosenki . Wspólnie z dziadkami
wykonali prace plastyczne które dekorują naszą sale 😊 To był cudowny dzień
 
W ramach projektu edukacyjnego,, Dbam o zdrowie” mamy naszych przedszkolaków które na co dzień zajmują się fitnessem i prowadzą zajęcia zgodziły się poćwiczyć z naszymi dziećmi . Zajęcia dały dzieciom dużo radości i energii.Uświadomiły rowniez, ze aby być zdrowym musimy nie tylko zdrowo jeść ale być aktywni fizycznie 😊😊😊 Dziękujemy 😃😃😃 
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w akcji ,,Śniadanie daje moc
“. Przygotowały piękne , kolorowe ale przede wszystkim zdrowe kanapki .
Przedszkolaki zaprojektowały plakaty na których umieściły cała zgromadzona
wiedzę na temat zdrowego żywienia. Zajęcia prowadzone były w ramach
projektu edukacyjnego ,,Dbam o zdrowie”.
Raz w miesiącu dla przedszkolaków oraz uczniów klas starszych odbywają się
zajęcia Edukacji muzycznej . Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały świat
dźwięków, układ melodyczny i rytmiczny w akompaniamencie piosenki –
schematy muzyczne do wyklaskania.
 
 
Dnia 09.10.2019 dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w 9 finale
programu pod nazwą ,,Strażakomania,, które odbyło się w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku . Dzieci poznały pracę służb ratunkowych ich sprzęt oraz samych funkcjonariuszy . Dla wszystkich dzieci uczestniczących w zabawie czekały upominki i nagrody. 
 
W każdy czwartek dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczęszczają na zajęcia ceramiczne w Pcuz . W trakcie zajęć dzieci lepią z gliny co sprawia im ogromną radość. Na ostatnich zajęciach powstały piękne kubki a przedszkolaki już doczekać się nie mogą aż będą mogły zabrać je ze sobą co wiąże się z ogromną cierpliwością, bo trzeba poczekać aż trzy tygodnie aby ich dzieła były gotowe do użytku.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego bardzo chętnie biorą udział w zajęciach
gimnastycznych na Szkolnej małej sali zabaw . Poranne ćwiczenia powodują że dzieci są uśmiechnięte i rozluźnione przez cały dzień.
20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka . W tym roku został on połączony z Polkowickim Dniem Drzewa. Z tej okazji na Polkowickim rynku na dzieci czekały warsztaty , konkursy oraz wystawy samochodów elektrycznych. Dzieci miały ogromną radość z przygotowanych atrakcji a z buzi nie schodziły im uśmiechy .
 

 

22 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Ziemi

 
Co  roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto –
Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas
przyrodzie.
Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie . Tegoroczne
obchody odbyły się pod hasłem: *,,Choć przedszkolak nie jest duży, to
przyrodzie wie, jak służyć*.”. W ramach Święta dzieci z Oddziału
Przedszkolnego wykonały eko pracę plastyczne 😃 . Zaprezentowały stroje,
zabawki i prezenty z tworzyw sztucznych
 

 

 

 

 

 

Kartka dla Medyka

Uczniowie Oddziału Przedszkolnego dziękują i wspierają Służbę Zdrowia w
czasie pandemii koronawirusa. Wyrażamy podziękowanie za trudną pracę
wszystkim MEDYKOM. Przystępując do akcji Kartka dla Medyka chcemy wyrazić wdzięczność i okazać szacunek dla wszystkich zawodów medycznych i ukazać potrzebę kształcenia się młodzieży w tym kierunku oraz wzbudzić refleksję nad ochroną własnego zdrowia.
 

Comments are closed.