Rozświetlamy mrok na Ukrainie

niedziela, 22 stycznia 2023

Kilka milionów mieszkańców Ukrainy jest bez prądu, wody i możliwości kontaktu z bliskimi. Wieczorem bardzo często nie mogą zaświecić światła, obejrzeć telewizji czy Netflixa. Nie można też naładować telefonu, żeby zadzwonić do swoich bliskich; nie działa Internet.

Brak prądu to również brak ciepła. Tak lubiana przez dzieci zima, stała się dla nich i ich rodziców ekstremalnym wyzwaniem.

Stolica Ukrainy - Kijów i inne duże miasta pozbawione są oświetlenia ulicznego, obrzeża miast również toną w ciemnościach. Jest to przyczyną wielu wypadków i dlatego tak potrzebne są teraz odblaski.

Nasi sąsiedzi potrzebują naszego zaangażowania bardziej niż kiedykolwiek wcześniej! Podaruj im światło i nadzieję! Przynieś do szkoły wszelkie możliwe urządzenia (latarki, świeczki, lampki itp.), które mogą świecić bez podłączania do prądu oraz baterie.

Zbiórka trwa od 23 stycznia do 6 lutego 2023 r. Przyniesione rzeczy zostaw w bibliotece szkolnej.

red. sp1_mkosinska

Strony w dziale:

Strony w dziale: