Pierwsza pomoc przy krwawieniach i krwotokach

niedziela, 22 stycznia 2023

Grafika
canva, mk

Nawet mała rana może być niezwykle niebezpieczna. Dlatego uczniowie klas VIII, podczas zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa, dowiedzieli się, kiedy najczęściej dochodzi do urazów. Ponieważ zbliża się czas ferii zimowych i sezonu narciarskiego omówione zostały tematy dotyczące działań w obszarze bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania na szlakach górskich i stokach narciarskich. Uczniowie poznali zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy przy krwawieniach i krwotokach, dowiedzieli się , jak je odkażać i opatrzyć. Wiedzą, co to rana i czym różni się krwawienie od krwotoku oraz jak właściwie opatrzyć ranę i zatamować krwotok.

Zajęcia zostały przeprowadzone celem podniesienia świadomości uczniów naszej szkoły w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Dla utrwalenia materiału uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych, w tym scenek rodzajowych takich jak opatrywanie ran. Świetnie radzili sobie z pozorowanym krwawieniem i krwotokiem.

red. sp1_mkosinska

Strony w dziale:

Strony w dziale: