Ruch to zdrowie | Szkoła Podstawowa nr 1im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

Ruch to zdrowie

czwartek, 4 lipca 2024

Informujemy, że Aquapark  Polkowice - Regionalne Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjne S.A. po raz kolejny realizuje umowę z gminą Polkowice na prowadzenie w bieżącym roku trzech Programów Polityki Zdrowotnej Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika tj.: „Dbając o zdrowie", „Zdrowi i aktywni po 50-tce" oraz „Zdrowy ruch-zdrowe życie". Zwracamy się z prośbą o pomoc w zakresie ich popularyzacji. Programy Polityki Zdrowotnej skierowane są do mieszkańców gminy Polkowice oraz finansowane są częściowo lub w całości z budżetu gminy Polkowice.

Zachęcamy Rodziców i Dziadków naszych Uczniów do udziału w programie. Załączamy najbardziej istotne informacje o każdym z programów oraz plakaty informacyjne.

 

Dbając o zdrowie".

Program jest skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Polkowice, bez względu na wiek. W ramach programu przygotowano sześć różnych pakietów: Zdrowy kręgosłup, Zdrowe mięśnie, Zdrowa mama, Zdrowe ciało, Zdrowy relaks i Jaskinia solna, w ramach których dostępny jest bardzo szeroki zakres usług rehabilitacyjnych.

 „Zdrowi i aktywni po 50-tce".

Jest to program kierowany do osób, które ukończyły 50 rok życia i mieszkają na terenie gminy Polkowice. Oferta ta cieszy się stałym zainteresowaniem, gdyż osoby po 50 roku życia coraz chętniej dbają o swoje zdrowie. W ramach programu dostępny jest szereg usług – grupowych ćwiczeń i zabiegów, które mają właściwości zdrowotne, relaksują a także takie, które poprawiają samopoczucie.

Zdrowy ruch - zdrowe życie".

To propozycja przygotowana dla mieszkańców gminy Polkowice w wieku od 35 do 70 lat oraz młodszych według wskazań lekarskich. Udział w programie szczególnie wart jest polecenia dla osób otyłych, chorych na cukrzycę, nadciśnienie, ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca i tych u których rozpoznano zespół metaboliczny. Wystarczy zgłosić się do rejestracji w przychodni Aquaparku i umówić do lekarza Poradni Rehabilitacyjnej.

Wszystkie Programy są częściowo refundowane ze środków budżetu gminy Polkowice – pacjent dopłaca do jednego zabiegu 3,00 zł oraz 10,00 zł do konsultacji fizjoterapeutycznej. Chcąc skorzystać z programu wystarczy zgłosić się do rejestracji przychodni Aquaparku i umówić się do Poradni Rehabilitacyjnej.

red. sp1_mkosinska

Strony w dziale:

Strony w dziale: